Bydlení Mokrá-Horákov
Bydlení Mokrá-Horákov
545 423 061
Zaslat poptávku

Lokalita a projekt

bydleni-mokra-horakov.cz > O projektu > Lokalita a projekt

Developerský projekt v Mokré – Horákově

 

Projekt se nachází v obci Mokrá - Horákov, při jižním okraji její části Mokrá. Investorsky bude zajištěn  společností ZIPP REAL, a.s. a dodavatelsky pak společností ZIPP Brno, s.r.o.

Obec Mokrá - Horákov leží asi 13 km severovýchodně od Brna. Obě části obce se nacházejí v členité, převážně zalesněné krajině jižní části Drahanské vrchoviny. Do území katastru obou jejich částí zasahuje chráněná krajinná oblast Moravský kras. Charakteristickou krajinnou dominantu tvoří oblast údolí Říčky. Toto území patří k ekologicky nejcennějším územím okresu Brno - venkov.  

Obec můžeme nejpohodlněji dosáhnout po silnici Brno – Olomouc, z níž vede odbočka přímo do Mokré - Horákova. Obec má solidní občanskou vybavenost. Je zde základní škola, zdravotní středisko, pošta, koupaliště, restaurace, obchodní středisko, mateřská škola. V katastru obce leží také sportovní stadion s travnatým a škvárovým fotbalovým hřištěm, tenisovými kurty a kurty na nohejbal. Je zde rovněž kulturní dům, který byl postaven v 50. letech v akci Z, a který se obecní úřad snaží vrátit jeho původnímu účelu, tj. rozvoji kultury v obci.

Blíže o obci, její historii a současnosti, jakož i o vazbách na krásné okolí Moravského krasu, viz. www.mokra-horakov.cz .

Projekt se bude rozkládat na ploše 2,35 ha. Sestává ze 3 etap, přičemž I. etapa představuje výstavbu 9-ti rodinných domů atriového typu a dvou samostatně stojících, typově odlišných, rodinných domů. Dokončena bude v září 2019.

Výstavba II. etapy byla zahájena v roce 2019 s předpokládaným termínem dokončení konec roku 2021. Její součástí bude v první části 6 samostatně stojících rodinných domů a ve druhé části 10 řadových rodinných domů.

Poslední, III. etapa výstavby, zahrnuje výstavbu terasového bytového domu o kapacitě 19-ti bytových jednotek. Orientační termín zahájení výstavby spadá do roku 2021.

 

  • Slide 1
  • Slide 2
  • Slide 3
  • Slide 4

Zašlete nám poptávku / Zeptejte se na cokoli